Ogłoszenia parafialne i intencje Mszy św.
6 Niedziela zwykła - 11.02.2018

1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00
i o 16.00.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj w kopertach na potrzeby parafii. Za wszystkie dotychczas złożone przez Was ofiary, za każdy gest dobroci, życzliwości, otwartego serca i hojnej ręki z całego serca Wam dziękuję.

3. W tym tygodniu w środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Dlatego jutro i we wtorek będzie w naszej parafii 40-sto godzinne nabożeństwo. Program będzie następujący:
14.00 - adoracja prowadzona przez kobiety
14.45 - adoracja prowadzona przez dzieci
15.30 - adoracja prowadzona przez młodzież
16.15 - adoracja prowadzona przez mężczyzn
17.00 - Msza św.
Bardzo proszę o liczny udział w adoracji. Zelatorzy Róż Różańcowych niech będą odpowiedzialni za prowadzenie adoracji.

4. W Środę Popielcową Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 17.30. W dniu tym obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka na tacę w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne w diecezji. W czasie Mszy świętych będzie posypanie głów poświęconym popiołem, na znak podjęcia pokuty za grzechy.

5. W piątek pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00, a po nim Msza św. Na Mszę św. wieczorem zapraszam młodzież klas szóstych Szkoły Podstawowej na comiesięczne spotkanie przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Przez cały Wielki Post młodzież z naszej parafii zaprasza na „Apostolską Drogę Krzyżową” w każdy piątek, o godz. 20.00 .

6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale, a po nich Msza Św.

7. Msze św. w tym tygodniu będą: w poniedziałek i we wtorek o 17.00 , w środę o 7.00, 9.00, 16.00 i 17.30, w czwartek tylko rano o 6.30, w piątek i sobotę wieczorem o 17.00.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału we Mszy św., by za wstawiennictwem Świętych Patronów dziękować i prosić o potrzebne łaski.

9. Bardzo serdecznie dziękuję 8 osobom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę pieniężną. Bóg zapłać! W tym tygodniu bardzo proszę, aby troskę o kościół przejęły rodziny z ulicy Długiej 72 - 82.

10. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Trzeźwość.

11. Dzieci chętne należeć do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci zapraszamy na spotkanie organizacyjne na plebanii w sobotę 17.02.2018 r. o godz. 9.00.

12. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

13. Do nabycia jest „Gość Niedzielny” w którym m.in.: Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę? Czekają nas zmiany czy rewolucja? O systemie opieki zdrowotnej mówi minister zdrowia. Dla dzieci jest „Promyczek Dobra”.

14. Pragniemy przypomnieć, że w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Ks. Biskup Ordynariusz zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

15. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie.
Wnioski składane będą przez Internet. Można będzie to zrobić już od 15 marca.
We wszystkich biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będą mogli wypełnić i przesłać wniosek.
Właściciele mniejszych gospodarstw zamiast wniosku mogą złożyć jednostronicowe Oświadczenie, w którym potwierdzą brak zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem. Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 r. Apelujemy do rolników, by nie czekali do ostatniej chwili. Wcześniejsze zgłoszenie się do biura powiatowego pozwoli na uniknięcie kolejek i zapewnienie sprawnej i szybkiej obsługi. Szczegółowe Informacje wywieszone są na parafialnej tablicy ogłoszeń.

Intencje Mszy św.
12.02.2018 - 18.02.2018

17.00 Za + Stanisławę Tomaszewską od Małgorzaty i Mariusza Łobodów
Poza Za + Józefę Kowalską od uczestników pogrzebu 2/4