Ogłoszenia parafialne i intencje Mszy św.

2 Niedziela Zwykła - 20.01.2019

1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości przybyłych z innych części Polski na zimowy wypoczynek do rodzin. Życzymy Wam dużo słońca i samych miłych wrażeń z pobytu wśród nas i zapraszamy do czynnego udziału w życiu religijnym naszej parafii.

2. Przeżywamy dziś 2 Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

3. Przeżywamy w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Przychodźmy do kościoła, by modlić się o jedność w całym Kościele, a szczególnie o jedność w naszych rodzinach, w sąsiedztwie i w całej parafii. Byśmy wszyscy stanowili jedno zgromadzeni wokół jednego kościoła parafialnego, w którym sprawowane są wszystkie sakramenty święte.

4. Msze św. w tym tygodniu będą: w poniedziałek, wtorek i czwartek rano 6.30 , zaś w środę, piątek i sobotę tylko wieczorem o 17.00. Msza św. wieczorna w sobotę jest już niedzielną.

5. W poniedziałek będziemy przeżywać Dzień Babci. Wszystkim Babciom wyrażamy szczerą wdzięczność za ich miłość, dobroć i okazywane nam serce oraz z wielką czcią całujemy Wasze spracowane dla nas ręce i prosimy Boga, by dał Wam zdrowie i siłę do radosnego przeżywania Waszego dojrzałego wieku. Podobne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich Dziadków, którzy we wtorek również będą przeżywać swoje święto i życzymy Wam, aby Dzień Babci i Dziadka trwał w Waszym życiu przez cały rok. Wszystkich Dziadków i Babcie wraz z wnukami zapraszamy w tych dniach do kościoła na Msze Św., by dziękować Bogu za tak wielki dar Waszej obecności.

6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
w poniedziałek św. Agnieszkę dziewicę
w czwartek św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła
w piątek Nawrócenie Św. Pawła
w sobotę św. Tymoteusza i Tytusa, bpów

7. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału we Mszy św., by za wstawiennictwem świętych Patronów dziękować i prosić o potrzebne łaski.

8. Bardzo serdecznie dziękuję 5 osobom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu i za ofiarę pieniężną. Bóg zapłać!. W tym tygodniu bardzo proszę, aby troskę o kościół przejęły rodziny z ulicy Leśnej 37 – 50 i Spadzistej.

9. W tym tygodniu ze względu na chorobę ks. Proboszcza nie będzie kolędy. Dalszy porządek podany zostanie za tydzień.

Niedziela - 20 stycznia
Ul. Złocista numery parzyste i nieparzyste - rozpoczęcie od ul. Miłej o godz. 13.00

Niedziela – 27 stycznia
Ul. Rzemieślnicza – numery nieparzyste od końca w stronę kościoła od g. 13.00
Ul. Brzozowa w Koszycach Małych, Pracy 1-35 i Brzozowa 15 a w Zgłobicach - rozpoczęcie na ul. Brzozowej w Koszycach Małych o godz. 13.00

10. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.
Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

11. Prasa katolicka – „Gość niedzielny”- a w nim :Razem i osobno. Projekt nowych regulacji stosunków Kościół – państwo jest reliktem antykościelnych fobii. Jakie znaczenie ma wybór imienia? Jak przeżyć okres buntu nastolatka? Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”.

12. Intencje Mszy Św.

W ostatnim tygodniu Pan Bóg powołał do Siebie + Rozalię Sumara z ul. Topolowej 75 . Za jej duszę zamówiono 3 Msze św. z intencji uczestników pogrzebu. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….

Intencje Mszy św. 21.01. 2019 - 27.01.2019 r.

6.30 O nawrócenie Małgorzaty i jej mamy Marii
Za + Krzysztofa Kocoła z int. uczestników pogrzebu 7/12