Ogłoszenia parafialne i intencje Mszy św.

11 Niedziela Zwykła 17.06.2018 r.

1. Przeżywamy dziś 11 Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 eucharystyczna procesja wokół kościoła.

2. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przybyli do naszej parafii, aby czcić Św. Brata Alberta – naszego patrona , aby uczestniczyć w Eucharystii i z nami się modlić.
W sposób szczególny pragnę podziękować Ks. Infułatowi Adamowi Kokoszce - mojemu rodakowi , za sprawowaną Eucharystię i wygłoszone Słowo Boże na wszystkich Mszach św. Niech Św. Brat Albert wyprasza Mu u Boga potrzebne łaski. Szczęść Boże! Dziękuję wszystkim kapłanom z naszego dekanatu i z poza dekanatu. Bóg zapłać za przybycie Siostrom Albertynkom, jak również siostrom rodaczkom. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim naszym parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszej uroczystości i udekorowanie naszego kościoła. Szczególnie gorąco dziękuję P. Marii Wiśniewskiej. Bóg zapłać.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika,

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składam serdeczne życzenia
i zapraszam do udziału we Mszy Św., by za wstawiennictwem naszych świętych Patronów dziękować i prosić o potrzebne łaski.

6. We wtorek 19 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się zebranie organizacyjne rodziców przed wyjazdem na oazę. Obecność obowiązkowa. Jeśli kogoś nie będzie, to znaczy, że dziecko rezygnuje z wyjazdu.

7. W środę na godz. 19.00 zapraszam na spotkanie na plebani Parafialny Zespół Synodalny.

8. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. na zakończenie roku
o godz. 8.00. Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Spowiedź codziennie przed Mszą św.

9. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić.

10. Bardzo serdecznie dziękuję 4 osobom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę pieniężną. Bóg zapłać! W tym tygodniu bardzo proszę, aby troskę o kościół przejęły rodziny z ulicy Topolowej 62 – 67.

11. W najbliższą niedzielę Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00, mimo, że rozpoczynają się już wakacje. Dopiero od następnej niedzieli będzie zmiana z godz. 16.00 na 18.00.

12. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, w którym przeczytamy o miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie. O kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych drukiem czasopism. W „Małym Gościu” dla dzieci jest mundialowy hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica.

Intencje Mszy św. 18.06.2018 - 24.06.2018 r.

18.00 Za + Michała Grzywę od żony z rodziną

Poza Za + Janusza Stefanika od rodziny Topolskich i Kołodziejów