Ogłoszenia parafialne i intencje Mszy św.
XXV niedziela zwykła - 24.09.2017 r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o 16.00

2. Na stoliku przed kościołem zbierane są podpisy pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Potrzebny jest adres i Pesel. Gdyby ktoś zapomniał zabrać ze sobą dokumentu tożsamości, będzie to mógł uczynić także w przyszłą niedzielę.

3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one w dni powszednie o godz. 17.00, a po nich Msza św., natomiast w niedziele o godz. 16.00, a następnie Msza św. Po Nabożeństwach Różańcowych będzie udzielana Komunia Święta / poza niedzielą i Pierwszym Piątkiem/.

4. W najbliższym tygodniu Msze św. codziennie o godz. 18.00. Zaś we wtorek i czwartek także o godz. 6.30.

5. W ciągu tygodnia w liturgii wspominamy:
w poniedziałek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
w środę - św. Wincentego a Paulo
w czwartek - św. Wacława, męcz.
w piątek - święto ŚŚ. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
w sobotę - św. Hieronima kapłana i Doktora Kościoła

6. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału we Mszy Św., by za wstawiennictwem Świętych Patronów wypraszać potrzebne łaski.

7. W środę Nowenna do MBNP, zaś w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia. W sobotę Msza św. wieczorna jest już Mszą niedzielną.

8. Grupa Apostolska serdecznie zaprasza w najbliższy piątek, o godz. 20.00 na kolejną BRATnią adorację połączoną z nabożeństwem ku czci św. Brata Alberta. Serdecznie zapraszamy.

9. Bardzo serdecznie dziękuję 10 osobom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę pieniężną. Bóg zapłać! W tym tygodniu bardzo proszę, aby troskę o kościół przejęły rodziny z ulicy Spokojnej 4 – 15.

10. Do nabycia jest: „Gość Niedzielny” w którym m.in. o małżonkach, którym rozpadło się małżeństwo, a oni pomimo tego, że cały świat mówi im, że mąż czy żona nie wrócą i powinni sobie znaleźć kogoś innego, jednak w samotności czekają. Bo – jak mówią – ślubowali wierność „w dobrej i złej woli”. Jest także o tym, że pijaństwo jest ukrytą formą satanizmu. . Jest też „Promyczek dobra”. W zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 4 złote.

11. Spotkanie popielgrzymkowe grupy nr 3- św. brata Alberta - Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 30 września, przy kaplicy Dobrego Pasterza w Białej. Zawiązanie wspólnoty o godzinie 17:00, a o 19:00 czuwanie i Msza Święta. Zapraszamy wszystkich pątników i sympatyków Trójeczki!

12. Rada Sołecka zaprasza mieszkańców wsi Zgłobice na zebranie wiejskie, które odbędzie się we wtorek 26 września o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Zgłobicach. Zebranie dotyczyć będzie podziału funduszu sołeckiego.

13. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. + Maria Syrek z ul. Topolowej 63. Za jej duszę zamówiono 12 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Będą one odprawiane poza parafią od 2 października. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…..

Intencje Mszy św.
25 września - 1 października 2017

18.00 Za ++ Stefana i Franciszkę Rutka