Parafia od początku istnienia korzysta z cmentarza w Zbylitowskiej Górze. Znajduje się on przy drodze ze Zgłobic do Mościc. Obecnie służy on dla parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Zbylitowskiej Górze, św. Stanisława Kostki w Tarnowie i św. Brata Alberta w Zgłobicach.
Obecnie nie zanosi się aby parafia Zgłobice posiadała swój cmentarz. W przyszłości planuje się powiększenie obecnego.

Msza św. pogrzebowa sprawowana jest w kaplicy cmentarnej. Podczas niej zbieramy ofiary na tacę, z przeznaczeniem na Msze św. za zmarłą osobę od uczestników pogrzebu. W kaplicy nie ma tabernakulum, dlatego ks. konsekruje Chleb wg ilości osób, które przystąpią do Komunii świętej.

Informacja dla kapłanów odprawiających Mszę św. w kaplicy cmentarnej: trzeba zabrać komunikanty, hostię, wino, albę, cingulum, komżę, węgielki.

Dodane przez zaklik dnia maj 09 2007 19:31:4620145 Czytań - Drukuj