--==Parafia Św. Brata Alberta w Zgłobicach==--
Struktury duszpasterskie
Dane teleadresowe, Kancelaria parafialna
Ośrodek Wsparcia Dziennego
Duszpasterze
Osoby świeckie
Rodacy
Życie religijne
Nabożeństwa
Liturgicza Służba Ołtarza
Dziewczęca Służba Maryjna
Grupa Apostolska
Róże Różańcowe
Rodzina Radia Maryja
Pielgrzymki
Scholka parafialna
Budynki i uposażenie
Tymczasowa kaplica
Kościół
Plebania
Kapliczki i krzyże
Cmentarz
Nabożeństwa w Wielkim Poście
Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszej parafii:

Drogi krzyżowe w piątki o godz. 17.00 a następnie Msza św. oraz młodzieżowa droga krzyżowa o godz. 20.00 (prowadzona przez Grupę Apostolską).

Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00 a następnie Msza św.

Wikariusz dnia luty 06 2016 13:38:29 · Drukuj
Opłatek Seniora
W dniu 9 stycznia br. odbył się w naszej parafii coroczny Dzień Seniora. Aby obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia kliknij tutaj

Wikariusz dnia stycze 31 2016 18:50:20 · Drukuj
Odszedł na wieczną liturgię
Z przykrością informujemy, że w Niedzielę Chrztu Pańskiego, w godzinach południowych, odszedł do wieczności śp. p. Aleksander Grzywa, który w naszej parafii pełnił posługę kościelnego. Jego pogrzeb będzie miał miejsce w środę 13 stycznia na cmentarzu w Zbylitowskiej Górze o godz. 11.00. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

Wikariusz dnia stycze 11 2016 09:46:46 · Drukuj
Kolędnicy misyjni

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii z Mszy św. na rozesłanie Kolędników misyjnych, którzy kolędując w naszej parafii zbierali pieniądze przeznaczone na pomoc swoim rówieśnikom w Afryce.

Kliknij by zobaczyć zdjęcia

Wikariusz dnia stycze 09 2016 20:13:19 · Drukuj
Orszak Trzech Króli

Już po raz czwarty odbył się w naszej parafii Orszak Trzech Króli, który co roku gromadzi coraz większe rzesze parafian. Serdecznie zapraszamy do obejrzeli galerii z tego wydarzenia klikając w poniższe linki:

Galeria naszej parafii

Galeria Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgłobicach

Galeria Tarnowskiego Gościa Niedzielnego

Wikariusz dnia stycze 06 2016 19:03:50 · Drukuj
Życzenia

Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło... albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: „Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książe Pokoju
(Iz 9, 1. 5)

Maryja, Józef i wszyscy adorujący Jezusa w żłóbku to ludzie milczenia, pokory i otwartości. Maryja przechowywała w swoim sercu wszystkie tajemnice przekazane jej przez Boga. Józef zaś był człowiekiem dogłębnie milczącym i w słuchanym w głos Boga. Pełni pokory byli pasterze i mędrcy zginający przed maleńkim Jezusem swoje kolana i adorujący Go. Wszystkim parafianom życzymy na te święta, aby i w nas pojawiło się milczenie, pokora i otwartość na Boga i drugiego człowieka. Jeśli tak się stanie to prawdziwie przeżyjemy Boże Narodzenie. Życzymy aby te dni były dla nas okazją do odnowienia relacji rodzinnych, odpoczynku i nabrania sił na dalszą drogę do osobistej świętości. Niech w te dni towarzyszy nam szczególnie błogosławieństwo nowonarodzonego Jezusa.

Życzą duszpasterze: Ks. Proboszcz Andrzej Mikulski oraz Ks. Robert Maślak

Wikariusz dnia grudzie 25 2015 01:38:22 · Drukuj
Wizyta św. Mikołaja
W niedzielę 6 XII naszą wspólnotę parafialną odwiedził św. Mikołaj. Jak zwykle jego wizyta wzbudziła wiele radości na twarzach naszych najmłodszych parafian :)

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziesz: tutaj :)

Wikariusz dnia grudzie 12 2015 19:51:32 · Drukuj
Nasze przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży

Wikariusz dnia grudzie 08 2015 08:12:55 Czytaj więcej · 81 Czytań · Drukuj
Zmarł ks. Marek Sobota
30 listopada zmarł ks. Marek Sobota, proboszcz parafii Krasne-Lasocice, który w latach 1993 - 1996 pełnił posługę wikariusza w naszej parafii. Miał 48 lat. Wprowadzenie ciała śp. księdza Marka do kościoła parafialnego w Krasnem - Lasocicach będzie w środę, 2 grudnia, o 15.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Krasnem - Lasocicach zostanie odprawiona w czwartek, 3 grudnia, o 14.00. Następnie ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu. Ks. Marek Sobota urodził się 21 marca 1967 roku w Dziewinie. Pochodził z parafii Mikluszowice. Egzamin dojrzałości złożył w Bochni. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno - teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego 29 maja 1993 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Zgłobice, Grywałd, Tarnów - Matki Bożej Szkaplerznej i Mielec - Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza młodzieży w dekanacie Krościenko, kapelana Zakładu Poprawczego w Tarnowie i dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Tymbark. Od roku 2010 pełnił urząd administratora, a następnie od roku 2011 urząd proboszcza parafii Krasne - Lasocice.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

Wikariusz dnia listopad 30 2015 23:18:16 · Drukuj
Młodzież modliła się na różańcu
W miniony piątek, tj. 23 X, uczestniczyliśmy w różańcu młodych prowadzonym przez grupę apostolską naszej parafii. Na nabożeństwie licznie zgromadziła się młodzież, a zwłaszcza kandydaci do bierzmowania by wypraszać potrzebne łaski na drodze przeżywania swojej młodości i dobrego przygotowania się do sakramentu bierzmowania. Naszej modlitwie towarzyszył także śpiew naszej scholi parafialnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy zgromadzili się na wspólnej modlitwie i już dzisiaj zapraszamy na kolejne nabożeństwa młodzieżowe. Do zobaczenia!


Wikariusz dnia padziernik 25 2015 15:03:38 · Drukuj
Różaniec młodych
Grupa apostolska naszej parafii zaprasza wszystkich młodych, tak na ciele jak i na duchu, na Różaniec młodych dn. 23 października o godz. 19.30 do naszego kościoła parafialnego. Nasze nabożeństwo kierujemy do wszystkich parafian a szczególnie do dzieci i młodzieży uczącej się i studiującej. Czekamy na Ciebie, weź kogoś ze sobą i do zobaczenia na wspólnej modlitwie!

Wikariusz dnia padziernik 16 2015 08:38:57 · Drukuj
Strona 1 z 12 1 2 3 4 > >>
Historia
Zgłobice
Parafia Zbylitowska Góra
Parafia Zgłobice
Święci
Św. Brat Albert
Bł. Karolina Kózka
Dobre strony
Dobre strony
Nawigacja
Szukaj
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Created by Z@KLIK Copyright © 2007